Kiedy zaczynałam swoja przygodę z modelarstwem żaglowym, zachwyciłam się pięknymi i dostojnymi modelami jachtów żaglowych. Bardzo szybko chciałam stać się właścicielem jednego z takich modeli i pływać po dużych zbiornikach wodnych. Ale jak to w przypadku początkujących bywa trzeba najpierw zdobyć doświadczenie i wyszlifować swoje umiejętności, żeby stać się prawdziwym modelarzem z krwi i kości.

Mąż z synem sprowadzili mnie na ziemię i zasugerowali, żebym swoją naukę rozpoczęła od mniejszych rozmiarów łodzi żaglowej. Skutecznie też wytłumaczyli mi, że na duże jeziora przyjdzie jeszcze czas, a póki co z mniejszym modelem powinnam wystartować na niewielkim oczku wodnym przy naszym domku.

Początkowo nie spodobały mi się ich sugestie, natomiast szybko zrozumiałam, że mieli rację. Okazało się, że sterowanie małą żaglówką było dla mnie wyzwaniem i trochę czasu musiało upłynąć na moich treningach, zanim opanowałam do perfekcji tę umiejętność.

Na jakim modelu uczyłam się sterowania jachtem? Posłuchałam porad moich mężczyzn i wybrałam niewielki model – bo w skali 1:45 – Caribbean marki Joysway.

Łódź żaglowa Caribbean

Czym charakteryzuje się żaglówka Caribbean?

Na pierwszy rzut oka widać, że model został solidnie wykonany z zachowaniem dbałości o szczegóły. Producent zadbał o upodobania kolorystyczne i pozostawił nam wybór kolorystyki żagli spośród trzech: czerwonego, żółtego i niebieskiego. Ja jako kobieta wybrałam oczywiście czerwony 🙂

dostępna kolorystyka jachtu Caribbean

Z danych bardziej technicznych – model wyposażono w dwa odrębne serwomechanizmy (9g) a także akumulator 3.7V LiPo 100mAh oraz własne wejście przeznaczone do ładownia nadajnikiem.

Podstawa jachtu – czyli kadłub zawiera w swojej konstrukcji serwa: steru kierunku i żagli. Do budowy kadłuba użyto wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Maszt zbudowany został z rurki węglowej, balast zbudowano ze stali a żagle – z wytrzymałego płótna dakronowego.

kadłub jachtu Caribbean

Model przepięknie prezentuje się na wodzie, a po zakończonej zabawie lub kiedy pogoda nie pozwala na pływanie – stawiam go na stojaku, który był dołączony do zestawu i wtedy żaglówka stanowi element wystroju wnętrza 🙂

I coś co liczę zdecydowanie na plus – to bardzo korzystny stosunek ceny do jakości. Dlatego właśnie żaglówka Caribbean cieszy się tak dużym zainteresowaniem i tak często jest wybierana.

Jak prezentuje się Łódź żaglowa Caribbean w praktyce – możecie zobaczyć na poniższym filmie. Jak się okazuje całkiem dobrze sobie radzi nawet na większym zbiorniku wodnym przy niewielkim wietrze.